Diana resorts отель, гоа, индия

MARMARİS İÇMELER

Eskiden bir balıkçı köyü olan Marmaris İçmeler beldesi, hızla büyüyerek 15 yılı aşkın bir süredir popüler bir turizm beldesi haline gelmiştir. Marmaris’e sadece 8 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yaklaşık 10 dakikalık bir yolculukla rahatça ulaşabileceğiniz bir lokasyona sahiptir. Daha hareketli ve kalabalık olan Marmaris’e kıyasla daha sessiz bir yaşam tarzına sahiptir.

İçmeler, günümüz kentlerin koşuşturmacasından uzaklaşıp dostlarınızla vakit geçirerek kendinizi gençleştirmeniz için tercih edebileceğiniz bir tatil beldesidir. Yeşilin ve mavinin her tonunu içinde barındıran bu şirin tatil kasabasında yaklaşık 10 bin kişi yaşamaktadır.

İçmeler’i Ne Zaman Ziyaret Etmeli?

Akdeniz iklimine sahip olan İçmeler’de yaz ayları sıcak ve nemli, kış ayları ise yağışlı ve ılık geçmektedir. Sıcaklıklar Haziran ve Temmuz aylarında en yüksek seviyelere çıkar. İçmeler, yazları yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çekmekte olup tüm yaz sezonu boyunca tercih edebileceğiniz bir tatil beldesidir. Ancak İçmeler’de sakin bir tatil geçirmek için ilkbahar ve sonbahar aylarında ziyaret etmek daha doğru bir tercih olur. Biraz sakinlik ve huzur arıyorsanız kaçırmayın. 

İçmeler’e Ulaşımınızı Nasıl Sağlayabilirsiniz?

Marmaris’in en çok ziyaretçi çeken beldesi olan İçmeler, ilçenin merkezine yaklaşık 8 km mesafede bulunmaktadır. Gece ve gündüz ulaşım seçenekleri mevcuttur. Turuncu renkteki minibüsler ile 10-15 dakika içerisinde Marmaris’ten İçmeler’e ulaşabilirsiniz.

Muğla’nın yaklaşık 55 km güneyinde yer alan Marmaris’e ise Türkiye’nin büyük şehirlerinden direkt otobüs seferleri ile ulaşımınızı sağlamanız mümkündür. Marmaris’in girişinde yer alan otogara otobüs ile yolculuk İzmir’den 5 saat, İstanbul’dan yaklaşık 13 saat, Ankara’dan ise yaklaşık 10 saat sürmektedir.

Havayolu ile ise Dalaman Havalimanı’na sonrasında Marmaris’e geçerek şehir içi minibüsler ile İçmeler’e ulaşımınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Marmaris’e 90 km uzaklıktaki en yakın havalimanı olan Dalaman Havalimanı’nda transfer ve servis hizmetleri de mevcut. 

İçmeler’i keşfetmek için ise bir araca ihtiyacınız olmayacak çünkü yürüyerek keşfedebileceğiniz bir büyüklüktedir. Dilerseniz bisiklet kiralayabilir, keyifli bir tur atabilirsiniz.

İçmeler’in yakınında bulunan Turunç, Kumlubük ve Amos tatil beldelerine de deniz taksileriyle ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu birbirinden güzel koyları Marmaris ya da İçmeler’den düzenlenen tekne turlarına katılarak da görme fırsatı yakalayabilirsiniz. 

Евгений Тутлаев

Очень нравится писать о путешествиях и туризме! Открыт и буду рад сотрудничеству с турфирмами, гидами, организаторами путешествий, авиаперевозчиками! Пишите!

Оцените автора